Tığlı Düğün Sarayı

gallery/tiglisimge

watsap  : 0532 296 30 06 E-Mail : nejatti@yahoo.com

Tığlı Düğün Salonu - Manavgat Tığiı Düğün Salonu
Tığlı Düğün Sarayı
TIĞLI DÜĞÜN SARAYLARI MUTLULUKLAR DİLER
DÜĞÜN YAPMADAN ÖNCE MUTLAKA BU İP UÇLARINI 
GÖZDEN GEÇİRİRMENİZDE FAYDA VARDIR. 


                Düğün günü insanın hayatındaki en değerli anlardan biridir.Genç kızlar düğün günü giyecekleri gelinliklerinin benzersiz ve çok özel olmasını isterler.Bir çok değişik kumaş,gipür ve modelde gelinlik arasından en güzelini bulabilmek için denemeler yapılır.Düğün tarihinden bir kaç ay önce bu modeller arasından karar verip seçim yapılması gereklidir.

                Düğün tarihleri genelde bahar ve yaz aylarındadır fakat düğününüz kış aylarında ise: gelinliğinizde kışın küçük yansımalarını farklı aksesuarlarla pekiştirin.Gelinliğin etek uçlarında vizon kürk hoş bir görünüm olabilir, kol ve boyun çevrelerine uygulanacak kürk yada kadife eklemeler kışın havasına uygun bir görünüm oluşturabilir.

                Gelinliklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biride eldivenlerdir. Düğününüz kış aylarına denk geliyorsa kola doğru uzayan eldivenler şık görünümün yanı sıra soğuğa karşıda bir tedbir olabilir.

                Modaya uymak adına rahat hareket edemeyeceğiniz vücudunuzun şekline uymayan tarzları seçmeyin bunun yerine kendinizi daha rahat hissedebileceğiniz bir tarz deneyin.Rahat ve kendine güvenli adımlar kıyafet tarzınızı değil güzelliğinizi yansıtacaktı

      GELİNLİK ALIRKEN

   Düğün tarihiniz kış aylarına denk geliyor fakat size yakışan yazlık tarzda bir gelinlik giymek istiyorsanız. Gelinlik kumaşını organze , saten yerine Fransız kadifesinden veya taftadan seçerseniz hem ince hem de sıcak bir şıklık sağlarsınız.  Gelin arabasında mutlaka bir beyaz kürk veya imitasyon kürk bulundurun; en önemlisi ise şık beyaz bir şemsiye , aksesuar gibi görünebilir.

DÜĞÜN TARİHİNE DOĞRU ADIM ADIM


6 Ay önce : Nikah tarihini belirleyin ve nikah dairesinden o tarihe gün alın.   Nikah törenine davet edeceğiniz kişilerin sayısını belirleyin. Ayrıntılı bir bütçe hazırlayın,düğün gününün bütçesini bir kenara önceden ayırmaya başlayın.  Evlilik töreninizin nerede yapılacağına karar vermek için çeşitli mekanları gezin ve benzer organizasyonları izleyin.
Gelinlik tarzınıza karar verin alternatif terzileri dolaşın. 4 Ay önce : Gelinliğin modelini belirleyip terziye verin.  Dağmadın kıyafetini seçin. Mönü konusundaki tercihlerinizi yapın.
Dekorun detaylarını kararlaştırın.    Çiçekçi, fotoğrafçı gibi düğünde ihtiyaç duyacağınız kimselerle   görüşüp fiyat almaya başlayın. 2 Ay önce : Davetiyelerinizi bastırın. Nikâh şekerlerinin  siparişini verin. Balayı için rezervasyon yaptırın. Düğünde canlı   müzik istiyorsanız grubu belirleyin.   Balayı için alışverişlerinizi yapın.
1 Ay önce : Nikâh şahitlerinizi belirleyin ve onlara haber verin.Davetiyeleri postalayın.  Cilt ve yüz bakımı yaptırın. Düğün pastasının siparişini verin.
Yurtdışında balayı geçirecekseniz pasaport işlemlerinizi yaptırın. Sağlık kontrolü yaptırın.  2 Hafta önce : Saç modelinizi ve makyajınızı deneyin.Cilt ve vücut bakımını tekrarlayın.Gelin buketinizin siparişini verin. Gelinliğinizin son provasına gidin.Gelinlikle beraber giyeceğiniz iç çamaşırı, çorap, ayakkabı ve takıları hazırlayın.Davetlilerden gelen yanıtlara göre oturma planını hazırlayın.   1 Hafta önce : Evinize yerleşin ve eksikleri gidermeye başlayın.Yüz ve vücut bakımını tekrarlayın. Düğüne gideceğiniz arabayı ve şöför'ü belirleyin.Düğünün yapılacağı mekânı eşinizle önceden ziyaret edin.    1 Gün önce : Masaj yaptırıp rahatlayın.Gelinliğinizi terziden alın. Gelinliğinizle giyeceğiniz ayakkabıyı yumuşatmak için evde bir süre kullanıp yumuşatın. Ailenizle huzurlu ve sakin bir gün geçirin. Düğün Günü : Sabah ılık bir banyo yapın.Saç ve makyaj için bolca vakit ayırın. Evden çıkarken size eşlik edecek kişileri en az bir saat önce çağırın. En az yarım saat önce nikâh salonuna gidin.

DÜĞÜN MAKYAJ

Düğün günü makyajınızı profesyonel bir uzmana yaptıracaksınız mutlaka gelinliğinizi giymiş olmalısınız daha sonra makyajla lekelenmiş bir gelinlik kurtarılamayabilir. 
Makyajınız doğal olmalı; daha önce kullandığınız tonların fazla dışına çıkıp abartılı makyaj yapmayın.  Ağır ve geniz yakıcı parfümleri tercih etmeyin, düğün sırasındaki aşırı terleme heyecan durumunda parfümünüz hoş olmayan koku salgılamanıza neden olur.   Gelinlik modelinizi vücudunuza uygun seçin; uzun ve inceyseniz, askılı eteği volanlı bir model, basen ve bel bölgeniz genişse, beli göğüs altında olan kabarık etekli model,minyon bir tipseniz, omuzları kapalı kabarık etekli modelleri tercih edin.   Duvağınızın sabit olmasına dikkat edin düğün sırasında kaza eseri bir yere takıldığında düşmemesi çok önemli.    Makyajdan önce mutlaka dişlerinizi fırçalayın.   Gelinlik boyuna ve ayakkabı uyumuna dikkat edin,  eteğinizin boyu önden biraz kısa olmalı ki   yürürken basmanızı engellesin.  Yanınızda bir çift ayakkabı ve çorap yedek götürün, kötü sürprizlere hazırlıklı olmanızı sağlar.   Saçlarınızı topuz yaptıracaksanız, fazla yüksek olmamasına özen gösterin düğün mekanında duvağınızı kontrol edebilmeniz için önemlidir.


MANAVGAT TIĞLI DÜĞÜN SARAYI MUTLULUKLAR DİLER